hesap bilgileri

Garanti Bankası


Alıcı Ad/Soyad: Gürcan AKPINAR

Şube Adı: Halaskargazi

Şube Kodu: 00701

Hesap No: 6612935

Iban No : TR20 0006 2000 7010 0006 6129 35

Para yatırma işlemleri demosu(örnek) için TIKLAYINIZ.


Ziraat Bankası


Alıcı Adı: Gürcan AKPINAR

Şube Adı: Harbiye

Şube Kodu: 0687

Hesap No: 49652695

Iban No: TR11 0001 0006 8749 6526 9550 01


PTT Çeki Hesap Bilgisi
Banka Adı PTT
Hesap No 5694783
Alıcı Adı Gürcan AKPINAR
Posta çeki Hesabına yatırınız.

Size en yakın PTT Şube adresini öğrenmek için tıklaynız.


İş Bankası

İban : TR580006400000110410680087

Hesap Sahibi : Gürcan AKPINAR

Şube Kodu : 1041

Hesap No : 0680087


ATM’den Para Yatırma İle İlgili Bilmeniz Gereken Önemli Hususlar

1. Herkes ATM den para yatırmak için kredi kartı gerekli olduğunu sanır ama böyle birşey yoktur kredi kartınız olmadan da çok rahat bir şekilde para gönderme işlemi yapabilirsiniz. ATM lerin hepsinde kartsız işlem adı altında bir menü bulunmaktadır kartı olmayanlar bu menü den işlemlerini gerçekleştirebilirler.

2. ATM den para yatırmak için kredi kartı gerekmediği gibi herhangi bir bankada hesabınızın olması da gerekmez. Hesabınız olsa da olmasada ATM lerden rahatça para gönderme işlemi yapabilirsiniz.

3. ATM lerden 7 gün 24 saat gece gündüz demeden tatil demeden her zaman para gönderebilirsiniz.

4. ATM lerde para yatırma esnasında girdiğiniz TC Kimlik Numaralarını ödemenizi kontrol ederkengöremiyoruz bankalar bu bilgiyi bize göstermiyorlar. Bu nedenle ATM den yapılan işlemlerde mutlaka ama mutlaka fiş almanız gerekiyor. Ödemenizin kontrolü sadece fişinizde yer alan işlem numarasından yapılabilmektedir bu numara olmadan yani fişiniz olmadan ASLA ödemeniz onaylanamaz.

Fiş verilmeyecektir yazan atm lerden kesinlikle para yatırma işlemi yapmayınız ki oldu da yatırırsanız banka nın açık olduğu bir zamanda bankaya gidip tc kimlik numaranız ile içerisiden dekont almanız gerekmektedir. Eğer ATM den fiş almamış iseniz ödemenizin onaylanması için yapabileceğiniz tek çözüm gidip dekont almaktır bunun dışında hiç bir çözüm yolu yoktur.

5. ATM lerden para yatırma esnasında girdiğiniz TC kimlik numarasından veya Telefon numarasından hiç bir şekilde geri bildirim yapılmamaktadır. Yani ailenizden birinin tc kimlik numarasını kullanırsanız bundan haberleri olmayacaktır rahatça bir büyüğünüzün TC kimlik numarasını kullanabilirsiniz. Aynı şekilde girdiğiniz telefon numaralarından da hiç bir şekilde aranıp rahatsız edilmiyorsunuz rahat rahat numaranızı girip işleminizi yapabilirsiniz.

6. Bankaların kestikleri havale ücretleri bize verilmemektedir. Çoğu kişi havale parasını da biz alıyormuçasına hesaplar içine giriyor ve ona göre davranıyor. Bir ATM ye para yatırdığınızda lütfen kesilecek havale parasının bize gelmediği gerçeğini göz önünde bulundurunuz. Bu ücreti banka almaktadır ve bizimle hiç bir ilgisi yoktur, biz sadece bize ulaşan para miktarı karşılığında size hizmet verebiliriz bankanın kestiği havale ücreti karşılığında maalesef bizden hizmet alamazsınız.

7. Son olarak çoğu kişi atm nin ne olduğunu bilememekten yakınmaktadır. ATM anlayabileceğiniz şekilde : genelde bankaların önünde bulunan bankamatikler olarak adlandırılabilir. Şu da unutulmamalıdırki her ATM de para yatırma seçeneği yoktur, eğer bulunduğunuz yerdeki bir atm de para yatırma menüsü yok ise gidip başka bir bankamatik bulmalısınız.